Aromaterapie

Co je to Aromaterapie ?

Aromaterapie je terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, uvolňuje, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastnosti přírodních esenciálních olejů a působí jak preventivně, tak i při akutních potížích.

Esenciální oleje jsou chemické látky získávané z různých částí rostlin a bylin (květy, listy, dužina, kořeny, oddenky, větvičky, atd).

Esenciální oleje jsou čisté aromatické látky a jejich vůně je důležitou složkou jejich terapeutického účinky. Proto Aroma-terapie – léčba vůní.

Esenciální oleje můžeme používat různými způsoby (koupele, inhalace, obklady, vdechování).

Přes nejrůznější možnosti využití aromaterapie dosáhneme nejtrvalejšího účinku masáží. Vstřebání olejů pokožkou a jejich přechod do krevního oběhu trvá asi 30 minut, takže účinky nejsou okamžité, jako je tomu např. u inhalace. Aplikujeme-li však olej na kůži, dosáhneme maximálního efektu, protože v organismu působí několik hodin, než je vyloučíme plícemi, pokožkou a močí.

Důležité je zmínit, že esenciální oleje jsou látky velice koncentrované a proto je musíme před použitím vždy naředit.
Při masáži se ředí kvalitními panenskými oleji lisovanými za studena. Při výběru nosného rostlinného oleje se přizpůsobujeme typu a potřebám kůže.